بازگشایی فرودگاه بین المللی حلب سوریه

تهران-ایرنا- وزیر حمل و نقل سوریه روز دوشنبه به دنبال ادامه پیشروی نیروهای ارتش این کشور در استان حلب در شمال سوریه و شکست ترورییست ها از بازگشایی فرودگاه بین المللی حلب پایتخت اقتصادی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری المیادین، علی حمود افزود که اولین پرواز از دمشق به حلب روز چهارشنبه این هفته (30 بهمن ماه)  انجام خواهد شد.

وی افزود: برنامه پروازها از حلب به دمشق و قاهره نیز طی روزهای آینده مشخص خواهد شد.

فرودگاه بین المللی حلب در حالی بازگشایی می شود که در روزهای اخیر پیشروی های ارتش سوریه در استان ادلب و مناطق غربی حلب برای آزادسازی آخرین مناطق تحت کنترل تروریست ها با سرعت هرچه بیشتر ادامه دارد.

در همین راستا پس از تسلط کامل ارتش سوریه بر جاده بین المللی حلب به دمشق از سمت ادلب و حماه و پاکسازی کامل آن، عملیات بازسازی این جاده بین المللی و راهبردی برای راه اندازی مجدد آن آغاز شده است.

روز گذشته نیز ساکنان شهر حلب به دنبال آزادی و پاکسازی شهرک ها و روستاهای غرب و شمال این شهر از وجود گروه های تروریستی و خارج شدن استان حلب از تیررس آنان ، با آمدن به خیابان ها، به شادی پرداختند.

پیشتر تروریست ها با شلیک خمپاره به مناطق مختلف غرب حلب امنیت ساکنان آن را سلب کرده بودند.

ارتش سوریه در هفته های اخیر 600 کیلومتر مربع از مناطق اشغالی حلب و ادلب را آزاد کرده است.

حلب پایتخت اقتصادی سوریه است و با توجه به مسایل و مشکلات این کشور در ده سال گذشته به خاطر بحران بازگشت زندگی عادی به آن نقش مهمی در احیای اقتصادی و توسعه آن دارد.

پیش از آغاز بحران در سوریه در اسفند ماه 1389 فرودگاه بین المللی این کشور در دمشق، حلب، لاذقیه و فرودگاه های داخلی دیگر سوریه در شهرهایی چون دیرالزور، پالمیرا و قامشلی شاهد رفت و آمد هواپیماهای بین المللی و سوری به صورت مداوم و رونق در آنها به خصوص شهر دمشق بودند.
با شروع بحران و به خصوص کشیده شدن آن به اطراف دمشق و نفوذ تروریست ها در برخی مناطق نزدیک فرودگاه و مسیر منتهی به آن به مرور پروازهای خارجی و داخلی یکی پس از دیگری قطع شد و فقط از برخی فرودگاه ها مانند دمشق، حلب و لاذقیه به خاطر شرایط نسبتا امن آنها استفاده می شد.
در فرودگاه حلب نیز پس از تصرف بخشی از این شهر از سوی تروریست ها تدابیر امنیتی شدیدی برای رفت و آمد مسافران اعمال می شد به طوری که گذرنامه ها و کارت های ملی افراد در دمشق دریافت و در حلب پس از کنترل و خروج در اختیار آنها قرار می گرفت و پس از آن نیز با به صدا درآمدن زنگ های خطر در این شهر به طور کلی فرودگاه در محاصره تروریست ها قرار گرفت و پروازهای آن ابتدا کاهش و در ادامه به طور کلی متوقف شد.
در سال های 1391 به خاطر محاصره فرودگاه بین المللی حلب از سوی تروریست ها و قطع ارتباط آن با شهر به خاطر فاصله 12 کیلومتری، ارتش سوریه مجبور شد تا مسافران اعزامی به این شهر از دمشق را با استفاده از برخی خودروهای خود و با اتخاذ برخی تدابیر امنیتی جابجا کند و در ادامه نیز با افزایش اقدامات فرودگاه این شهر به کلی بسته شد.
با افزایش بحران در سوریه فرودگاه های بین المللی و داخلی سوریه از رونق قبلی افتاد و فقط شرکت های هواپیمایی برخی کشورهای دوست این کشور مانند روسیه و ایران به همراه شرکت هواپیمایی ملی سوریه و اجنحه الشام بیشتر در دمشق فعالیت داشتند و برخی مواقع نیز هواپیماهای مقام های رسمی از برخی کشورها در جریان سفر به سوریه فرود می آمدند.

اجنحه الشام دومین شرکت هواپیمایی در سوریه بعد از شرکت هواپیمایی رسمی و دولتی در این کشور است.
فرودگاه بین المللی لاذقیه نیز به خاطر نزدیکی به پایگاه های نظامی روسیه در طرطوس و حمیمیم در سال های اخیر با مشکلات پروازی مواجه و عملا از دور فعالیت خارج شده بود و دیگر فرودگاه ها به علت نزدیکی به محل های درگیری و حضور تروریست ها عملا از فعالیت بازماندند.

شرکت های هواپیمایی سوریه پیش از بحران در این کشور پروازهای منظمی به بیش از 40 مقصد در آسیا، خاورمیانه، اروپا، شمال آفریقا و شهرهای مختلف سوریه داشتند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.