خدمات فرودگاهی در فرودگاه نوشهر برقرار شد

نوشهر- ایرنا - مدیر فرودگاه نوشهر از استقرار امکانات و تجهیزات خدمات فرودگاهی (هندلینگ) از سوی یکی از شرکت های هواپیمایی وابسته به آسمان در فرودگاه این شهر خبر داد.

اکبر فریفته روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که شرکت تعاونی خدمات نصر آسمان که سابقه فعالیت خدمات دهی در فرودگاه های کیش ، مراغه و اهواز را داشته تمامی امکانات و تجهیزات لازم برای ارائه خدمات هندلینگ به فرودگاه های شمال را از دو ماه قبل به فرودگاه نوشهر انتقال داده است.

شرکت خدمات فرودگاهی هندلینگ به شخص حقوقی اطلاق می شود که از سازمان مجوز بهره برداری در یک یا چند فرودگاه جهت ارائه یک یا چند خدمت فرودگاهی شامل خدمات آماده سازی هواپیما ، خدمات زمینی ، مسافر و بار همراه ، خدمات بار (کارگو) ، خدمات رستورانی (کترینگ) ، خدمات سوخت رسانی (مارشالینگ) را بر عهده می گیرد.

وی افزود : هم اکنون پروسه اداری بخش عمده ای از  فعالیت این شرکت انجام گرفته و طبق وعده داده شده مسئولان و کارشناسان سازمان هواپیمایی  قرار است به زودی برای بازدید از تجهیزات و امکانات این شرکت به این فرودگاه بیایند تا از تجهیزات و امکانات این شرکت بازدید به عمل آورند.

مدیر فرودگاه نوشهر گفت که پیش شرط رقابت در میان شرکت های هواپیمایی استقرار چنین امکاناتی در این فرودگاه بود که با رایزنی های به عمل آمده چنین اتفاقی رخ داد و قرار است این شرکت به هواپیماهای با بدنه متوسط به بالا خدمات فرودگاهی ارائه دهد.

فریفته ، حراست پرواز ، بارگیری و تخلیه هواپیما ، تفکیک اثاثیه و جابجایی بار (حمل و نقل بار) ، آراستگی کابین هواپیما (نظافت ) ، یخ زدایی ، برق زمینی ، تهویه هوا،  یدک کش ، کنترل وسایل لودبار ، شارژآب ، سرویس بهداشتی ، نگهداری ظروف هواپیما را جزو حوزه وظایف این شرکت معرفی کرد.

مدیرعامل شرکت تعاونی خدماتی نصر آسمان نیز در این باره گفت که امکانات و تجهیزات هندلینگ این شرکت در فرودگاه نوشهر انتقال داده شده و قرار است به دیگر فرودگاه های شمال کشور نیز خدمات ارائه دهد.

محمد علیخانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : امکانات و تجهیزات متعلق به این شرکت منطبق با استانداردهای نوین دنیا است و طبیعتا پس از بازدید کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری برای تائید این امکانات تا پایان سال ، این شرکت فعالیتش در این منطقه آغاز می شود.

فرودگاه نوشهر با قدمتی حدود 70 سال یکی از قدیمی ترین فرودگاه های مازندران است که مساحت آن حدود 85 هکتار و حدود 2 هزار و 300 متر نیز طول باند این فرودگاه می باشد که زمان ساخت آن نیز طبق اسناد موجود به سال 1333 بازمی گردد.

هم اکنون در بیشتر روزهای هفته پرواز در مسیر های رفت و برگشت نوشهر - مشهد و نوشهر - تهران در فرودگاه نوشهر برقرار است.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.