آمریکا هواپیمایی ونزوئلا را تحریم کرد

تهران- ایرنا- وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت هواپیمایی دولتی ونزوئلا را تحریم و هواپیماهای متعلق به این شرکت را توقیف کرد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا جمعه در تارنمای رسمی خود اعلام کرد که شرکت هواپیمایی «کونویاسا» (Conviasa) متعلق به دولت ونزوئلا را به عنوان بخشی از این دولت هدف تحریم قرار داده است.

براین اساس، وزارت خزانه‌داری آمریکا ناوگان هواپیماهای این شرکت را نیز به عنوان بخشی از اموال توقیفی دولت ونزوئلا شناسایی کرده است.

استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا در این باره مدعی شد که دولت نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا از ناوگان این شرکت برای رفت‌وآمدهای مقام‌های خود به کشورهای دیگر برای جلب حمایت دولت‌های خارجی استفاده می‌کند.

منوچین این اقدام را برای محافظت از اموال مردم ونزوئلا و جلوگیری از آنچه «سوء استفاده از اموال دولتی برای فعالیت‌های مفسدانه و بی‌ثبات‌کننده» خوانده شد، عنوان کرد.

ادعای منوچین در حالی است که مادورو رییس جمهوری قانون ونزوئلا است و واشنگتن «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت در این کشور را به عنوان رییس جمهوری شناسایی کرده است.

تحریم جدید آمریکا علیه ونزوئلا در حالی است که گوایدو در واشنگتن به سر می‌برد و پس از شرکت در مراسم سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره به وی دیدار داشت.

در حالی که گوایدو به رغم ممنوعیت خروجش از سوی دیوان عالی ونزوئلا به چندین کشور آمریکای لاتین، اروپا و آمریکا سفر کرده، واشنگتن امروز دولت کاراکاس هشدار داد در صورتی که امنیت بازگشت او را تامین نکند، با پیامدهایی روبه رو خواهد شد.

دولت مادورو به شدت از ترامپ و گوایدو انتقاد کرده،‌ اما در گذشته به رهبر مخالفان ونزوئلا امکان داده به رغم اقداماتش در جهت براندازی دولت کاراکاس، آزادانه تردد داشته باشد.

کارزار یک ساله آمریکا برای برکناری مادورو که شامل اعمال تحریم برای متوقف کردن صادرات نفت ونزوئلا می شود،‌ تاکنون راه به جایی نبرده است.

اعتراض های خیابانی در ونزوئلا به رهبری گوایدو شکست خورده و مادورو همچنان از حمایت روسیه،‌ چین و کوبا برخوردار است.

ونزوئلا در دو سال اخیر سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی چند دهه گذشته را تجربه کرده است. این کشور که از زمان حضور ترامپ در کاخ سفید با شدیدترین فشارها و تحریم‌های واشنگتن مواجه شده، توانسته است در برابر این فشارها مقاومت کند.

شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال 2019 شده است.  

مشکلات شدید اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. پیامد بحران اقتصادی در این کشور، کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت بوده است.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.