محدودیت ناوگان هوایی موجب افزایش بلیت هواپیما شده‌است

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی بیان کرد: محدودیت ناوگان هواپیما بدلیل رشد تقاضا برای سفر هوایی در کشور یکی از دلایل افزایش نرخ بلیت است.

سیاوش امیر مکری روز سه شنبه در حاشیه افتتاح دو پروژه زیرساختی فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت بمناسبت هفته دولت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعداد و ارقام نرخ بلیت توسط ایرلاین ها و چارترکننده ها تعیین می شود و البته نظارت سازمان هواپیمایی کشوری بر این موضوع وجود دارد.
وی با بیان اینکه تاکید و حساسیت وزیر راه و شهر سازی بر کنترل قیمت ها و نظارت دقیق بر آنها بسیار بالاست، اظهار داشت: در بعضی از فصول و زمان ها ، ایرلاین ها برای اینکه تقاضای بالایی برای سفر هوایی وجود دارد، ممکن است خارج از سیستم فروش مکانیزه، قیمت را بالا ببرند اما قطعا سازمان هواپیمایی کشوری بر این موضوع نظارت دارد و با متخلفان برخورد می کند.
به گفته امیرمکری، در صورت مشخص شدن تخلف یا اعلام مردم به سازمان هواپیمایی کشور ، پیگیری های لازم انجام و با متخلفان برخورد می شود.
دو پروژه مهم و زیرساختی  فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با هزینه ای بالغ بر 250 میلیارد ریال بمناسبت هفته دولت و با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افتتاح شد؛ افتتاح سیستم روشنایی تقرب دقیق در فرودگاه گیلان یکی از پروژه های مهم یاد شده است که با صرف اعتبار یک میلیون یورو موجب کاهش ابطال پرواز می شود و تنها چهار فرودگاه کشور به این سیستم مجهز هستند. همچنین پروژه توسعه محوطه سازی فرودگاه رشت به متراژ 17 هزار متر مربع و سیستم مخزن 500 متر مکعبی به همراه سیستم پمپاژ آب که در بخش های آبیاری و ایمنی و آتش نشانی دارای عملکرد بالایی است از پروژه های مهم دیگریست که به مناسبت هفته دولت در این فرودگاه افتتاح شد.
فرودگاه سردارجنگل رشت با آمار جابجایی 500 هزار  مسافر در سال و 10 مسیر پروازی، از فرودگاه های مهم شمال کشور محسوب می شود. در حال حاضر تعداد 90 سورتی پرواز داخلی در هفته از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقاصد تهران، مشهد، تبریز، شیراز، کیش، بندرعباس، عسلویه، اهواز و اصفهان صورت می گیرد .
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال 1347 خورشیدی بازمی‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران  و در رتبه 12 از نظر آمار پروازی به شمار می آید. فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و 15 کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به 220 هکتار می رسد؛ ارتفاع آن 40 پا پایین تر از آب های آزاد است.


بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.