الزام رعایت سقف و کف نرخ بلیت هواپیما‌

رعایت کف و سقف نرخ‌های ابلاغ‌شده برای شرکت‌های هواپیمایی امری قطعی است و سازمان هواپیمایی کشوری طبق همین اصول، نظارت می‌کند، ضمن آنکه بار‌ها از طریق رسانه‌ها بر موضوع الزام رعایت سقف و کف نرخی تاکید شده است.

مقام مسؤول سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر اینکه شرکت‌ها ملزم به رعایت سقف و کف نرخ بلیت در همه ایام سال هستند، گفت: هیچ جایی نگفته‌ام نرخ بلیت هواپیما در ایام پرتقاضا سقف ندارد.

رضا جعفرزاده در گفتگو با فارس، در پاسخ به این گفته که امروز در برخی رسانه‌ها اظهارنظر‌هایی درباره عدم رعایت سقف نرخی بلیت هواپیما به نقل از شما منتشر شده است، توضیح داد: این اظهارنظر‌ها هیچ صحت و اعتباری ندارد و به نظر می‌رسد برداشت اشتباه از توضیحات اینجانب در این باره بوده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: بار‌ها از قول اینجانب تاکید شده است که سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی سقف و کف نرخ را بر اساس معیار‌های مشخصی از جمله هزینه تمام‌شده یک ساعت صندلی پرواز تعیین کرده‌اند و از طریق انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌ها ابلاغ و مقرر شده است هر گونه فروش بلیت هواپیما در هر برهه زمانی خارج از دامنه نرخ و کلاس تعیین‌شده، غیرقانونی است و با متخلف برخورد می‌شود.

جعفرزاده ادامه داد: رعایت کف و سقف نرخ‌های ابلاغ‌شده برای شرکت‌های هواپیمایی امری قطعی است و سازمان هواپیمایی کشوری طبق همین اصول، نظارت می‌کند، ضمن آنکه بار‌ها از طریق رسانه‌ها بر موضوع الزام رعایت سقف و کف نرخی تاکید شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در جایی عنوان کرده‌اید قیمت بلیت هواپیما در ایام پرتقاضا نظیر ولادت و شهادت و ... سقف ندارد؟ گفت: اصلا اینجانب چنین مطلبی را عنوان نکرده‌ام وقتی همیشه در همه رسانه‌ها بر رعایت سقف و کف نرخی تأکید داریم، مگر امکان دارد جایی عنوان کنیم که در ایام پرتقاضا سقف نرخی وجود ندارد؟ معتقدم طرح این موارد بی‌اعتبار است.

به گزارش فارس امروز در یکی از رسانه‌ها عنوان شده بود که وزیر راه و شهرسازی در واکنش به جمله‌ای از مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر اینکه «در ایام پیک مانند ولادت و شهادت سقف نرخی تعیین‌شده برای شرکت‌های هواپیمایی معنا ندارد» گفته بود: چنین چیزی نیست و اگر جعفرزاده این حرف را گفته است باید توبه کند و حرف خود را پس بگیرد.


بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.